پشتیبانی09357358915

مالک برند جردن

مایکل جردن

 

آقای مایکل جردن در سال 1963 در شهر بروکلین در نیویورک به دنیا آمد و در یک زندگی خانوادگی خوب و پایدار رشد کرد. مادرش خانم دلورس و پدرش جیمز یک کارگر بود.

او از سنین پایین در کارولینای شمالی و اردن رشد رقابتی داشت. در هر بازی که انجام می داد باید موفق می‌شد. پدر جردن به آشنایی او با بیس بال کمک کرد و برای او در حیاط منزل خود یک قسمتی را برای تمرینات بسکتبال جردن در نظر گرفت.

جردن رشته بسکتبال را به صورت حرفه ای از بعد از دعوت به خدمت شروع کرد. جیمز در فصل تابستان سال 1993 در حال رانندگی به سمت کارولینای شمالی بود که بر اثر شلیک گلوله به قتل

رسید.

 

 

اهمیت اقتصاد

 

مادر جردن، خانم دلورس، بسیار معتقد و مصر به توانمند سازی اقتصاد بود و اصرار داشت در سهام سابق کارولینای شمالی شرکت داشته باشد.

در یک معامله، نایک به او 25 درصد حق امتیاز داد (باید بگوییم که سال های زیادی طول می‌کشد که شخصی بتواند در صنعت کفش به همچنین چیزی برسد!!!)

فعالیت های دیگر جردن؛ تجارت و بازیگری است؛ جردن در کنار بسکتبال به صورت حرفه ای تجارت هم انجام می‌داد.

میان شراکت نایک و مالکیت شارلوت هورنتس، به طور خالص، تخمین ارزش سود جردن در سال 2018 بیشتر از یک میلیارد دلار بود.

 

برند ورزشی جردن و تاریخچه برند جردن

 

اولین قرارداد جردن با نایک در سال 1984 امضا شد. در سال 1985 کفش های ورزشی ایر جردن وارد بازار شد و نایک هم در اولین قرارداد خود 25 درصد به جردن پرداخت کرد.

برند ورزشی ایر جردن بسیار محبوب شد؛ حال بیشتر از 30 سال است که این برند ورزشی از پر فروش ترین تولید کننده های کفش و پوشاک ورزشی است.

 

 

 

امضای جردن

 

مدیر کمپانی نایک آقای فیل نایت گفت: “بهترین تصمیمی که گرفتم امضای جردن است.”

 در آن زمان ها بهترین بازیکنان برای قرارداد کفش حدود 100000 دلار پرداخت می‌کردند و طی 5 سال مبلغ پیشنهادی به جردن به حدود 2 میلیون دلار رسید.

 نماینده مارکز جانسون ستاره لس آنجلس لیکرز برای نایک یک رقیب بود که مورد توجه و تحسین جردن بود ولی در مقابل و مقایسه با نایک یک شرکت کوچک و تولید کننده ی کفش پیست بود.

 

مایکل جردن؛ انقلابی در صنعت کفش های ورزشی

 

کفش ایر جردن نایک در کفش های ورزشی یک انقلاب بود و همچنین آفریننده ی دوره ای جدید در بین کفش های ورزش بسکتبال!

مایکل جردن با نام اختصاری MJ به صورت حرفه ای بسکتبال را بازی می‌کرد. از بهترین و تأثیر گذار ترین ورزشکاران نسل خود و جزو 3 بازیکن برتر تاریخ بسکتبال می‌باشد.

این محبوبیت و شهرت جردن باعث همکاری او با نایک و طراحی و تولید کفش های ایر جردن شد.

این کفش ها ی این برند از بهترین و پرفروش‌ترین مدل های کفش بسکتبال می‌باشد.

البته در آن زمان که مایکل جردن از این کفش های برای بسکتبال استفاده می‌کردند، می‌بایست کفش بسکتبال سفید می‌بود؛ درصورتی که این کفش ها مشکی و قرمز بودند.

این مورد باعث تبلیغات گسترده و روبرویی با استقبال شدید مردم شد.