پشتیبانی09357358915

نکاتی کاربردی در هنگام خرید کفش مناسب

شاید برایتان پیش آمده باشد که کفشی را خریده‌ باشید و پس آمدن به خانه از خریدتان پشیمان شده باشید. برای این که چنین اتفاقی برایتان نیفتد و خریدی پیروزمندانه داشته باشید، باید نکاتی را رعایت کنید. در این مقاله به برخی از این نکات که باید در زمان خرید کفش به ان ها توجه کنید، اشاره می‌شود تا احتمال پشیمانی پس از خرید برای شما کاهش پیدا می‌کند.

چه زمانی از شبانه روز کفش بخرید

یکی از سوالات مهمی که در مورد خرید کفش وجود دارد، زمان خرید کفش است. این که در چه موقعی از شبانه‌روز اقدام به خرید کفش بکنید، بسیار مهم است. دلیل این موضوع این است که در زمان‌های مختلف شبانه‌روز، اندازه پا تغییر می‌کند. بهترین زمان برای خرید کفش عصرهاست. در موقع عصر، اندازه پاها تا نیم شماره بزرگتر از دیگر زمان‌های شبانه‌روز می‌شود. پس برای این که به مشکل تنگی کفش برنخورید، عصرها برای خرید کفش انتخاب کنید.

در زمان خرید کفش ، هر دو لنگه کفش را به پا کنید و چند قدم راه بروید

از آن جایی که در بیشتر افراد، اندازه دو پا با هم برابر نیست، در هنگام خرید کفش هر دو لنگه را امتحان کنید. برای انتخاب کفش عجله نکنید. پس از آن که هر دو کفش را به پا کردید، چند قدم در کفش‌فروشی راه بروید. خودتان را جای پاهایتان بگذارید و اگر احساس ناراحتی می‌کنید، قید کفش را بزنید. حتما روی سطوح سخت مانند سطوح موزاییکی با سرامیکی قدم بزنید. چون سطوح نرم مانند فرش و موکت، نمی‌تواند عیار کفش را مشخص کند.

اگر کفش مورد نظرتان بنددار است، بندها را تا حد استاندارد محکم کنید و قدم بزنید. در هنگام قدم زدن روی شست پای خود حساس باشید. باید بین نوک انگشتان پا و لبه جلویی کفشتان، تقریبا نیم تا یک سانتی‌متر فاصله وجود داشته باشد.

در زمان خرید کفش ، انعطاف پذیری کفش را مورد توجه قرار دهید