پشتیبانی09357358915

چطور یک کاپشن خوب بخریم؟

اصولاً کاپشن لباسی است که باید از نظر جنس الیاف و طول پارچه شما را گرم نگه دارد؛ باید بتواند از شما در برابر سرما، باد، باران و برف محافظت کند.

چگونه یک کاپشن خوب بخریم؟

اولین نکته هنگام خرید کاپشن خرید یک کاپشن خوب (میتونید تو سایت ما نمونه های زیادی از یه کاپشن خوب و با کیفیت رو ببینیدJ) است. اگر مجموعه‌ای از کاپشن‌ها و کت‌های مختلف داشته باشید ولی کارایی و گرمای لازم را نداشته باشند، فایده‌ای ندارد. یک کاشپن خوب بهتر از چندین کت و کاپشن ناکارآمد است. هنگام خرید کاپشن حتماً به موارد زیر توجه کنید:

عایق پارچه: موقع خرید کاپشن حتماً دقت کنید که بین آستر و پارچه عایقی از جنس پشم، پشم شیشه یا کرک باشد. در واقع همین عایق است که می‌تواند شما را در روزهای سرد گرم نگه‌دارد. البته کارشناسان معتقدند که کرک بهترین عایق گرمایی است. کرک یا پر از عایق‌هایی است که سال‌هاست در لباس‌های زمستانی استفاده می‌شود. بیشتر کاپشن‌هایی که عایقشان از کرک است دوخت و ظاهری چند تکه دارد تا پرها در کاپشن تکان نخورد. کاپشن‌هایی که عایق پر دارد در صورت خیس شدن باید به خوبی خشک شود تا دوباره بتواند شما را به خوبی گرم کند.

کیفیت: کیفیت پارچه و دوخت باید طوری باشد که با آویزان کردن و یا هر کار دیگری اتفاقی برای کاپشن شما نیفتد. اگر فروشنده به شما گفت که این کاپشن نباید تا شود، آویزن شود و یا هر مورد دیگری، باید به کیفیت مطلوب آن شک کرد. یک کاپشن خوب در هر شرایطی باید در کنار شما باشد.

ضد آب و باد: کمترین انتظاری که از کاپشن خود باید داشته باشید ضد آب و ضد باد بودن آن است. این ویژگی مربوط به رویهٔ کاپشن است که معمولاً از جنس نایلون یا پلی‌استر است. بعضی از برندها از فناوری نانو در ضد آب بودن کاپشن استفاده می‌کنند. البته همین جنس نایلونی کاپشن را در برابر آتش حساس می‌کند. پس اگر کنار آتش هستید مراقب کاپشن خود باشید.

طول کاپشن: هرچقدر کاپشن‌تان بلندتر باشد شما را بیشتر گرم می‌کند. معمولاً کاپشن‌ها کوتاه هستند و برای لباس گرم بلند از پالتو استفاده می‌شود. اما کاپشن‌های، مخصوصاً از نوع زنانه، نیز رایج شده است. اگر خیلی سرمایی هستید و یا در مناطق سرد زندگی می‌کنید، کاپشن‌های بلند بیشتر در گرم نگه‌داشتن شما بهتان کمک می‌کند.

درزها: درز کاپشن باید به خوبی دوخته و مهر و موم شده باشد. دوخت‌ها نباید به آستر و عایق برسند. حواستان باشد که موقع باد شدید همین درزها ممکن است باعث دردسر شما شود. همیشه موقع خرید رویه ودرزهای کاپشن را خوب بررسی کنید تا ایراد و شکافی نداشته باشد.

کلاه: دنبال کاپشن کلاه‌دار باشید. در این صورت دیگر لازم نیست همراه خود کلاه داشته باشید و یا هزینه‌ای هم برای خرید کلاه بکنید. کلاه کاپشن در روزهای سرد و بارانی همیشه  همراه‌تان است و می‌تواند شما را گرم کند.

محافظ زیپ: در بعضی از کاپشن‌ها تکه پارچه‌ای جلوی زیر قرار دارد که معمولاً با دکمه بسته می‌شود. این تکه پارچه جلوی نفوذ باد و سرما را می‌گیرد. دقت کنید که زیپ کاپشن محافظ داشته باشد تا باد از لابه‌لای آن نفوذ نکند.

جیب: شاید کمی پیش پا افتاده و ساده باشد، اما جیب‌های کاپشن بخش مهمی از آن است. کاپشن‌ باید جیب به نسبت بزرگ و گرمی داشته باشد تا در سرمای زمستان بتواند دستان شما را گرم نگه دارد. از طرفی جیب‌های بیشتر برایتان مزیت محسوب می‌شود تا وسایل بیشتری را در کاپشن خود جای دهید.

تن‌خور: هنگام خرید کاپشن سعی کنید سایز های مختلف را امتحان کنید و قبل از هر چیز راهنمای سایز آن را بخوانید. به‌یاد داشته باشید همهٔ برندها سایزهای یکسان ندارند. هنگام امتحان کردن لباس این موضوع را هم در نظر بگیرید که زیر آن لباس‌های دیگر هم می‌‌پوشید؛ پس با توجه به آن اندازهٔ مناسب را انتخاب کنید.

کاپشن چرم: کاپشن‌های چرم دوام زیادی دارند، اما شاید به اندازهٔ‌ کاپشن‌های زمستانی گرما نداشته باشند. کاپشن چرم زیبایی فوق‌العاده‌ای دارد که می‌تواند استایل و ظاهر شما را جذاب کند. توصیه می‌کنیم کاپشن چرم را به عنوان یک لباس زمستانی و گرم انتخاب نکنید.

نتیجه

کاپشن لباسی به نسبت گران است. باید شما را گرم کند و تا مدت‌ها در کنار شما باشد. بنابراین، باید در خرید کاپشن دقت کنید و جنسی را انتخاب کنید  که ارزش پولی را که برایش می‌پردازید داشته باشد. مطمئن باشید با خرید یک کاپشن مناسب تا چند سال هزینه‌ای برای لباس زمستانی نخواهید کرد....

خرید از بولگاری این مسئله رو برای شما تضمین میکند!

 

نظرات0

Mary Alice
نام را وارد کنید
آدرس ایمیل را وارد کنید
نظر بنویسید ...

ممکن است دوست داشته باشید

علاقه مندی منو سبد خرید
بالا